(Scroll down for the English description)

Gyógytorna kezeléseinket minden esetben egy alapos beszélgetéssel indítjuk, hogy minél jobban megismerjük a hozzánk forduló pácienst, az akutan vagy krónikusan jelen levő fájdalmait. Ezután komplexen tudunk tekinteni a problémára. Minden esetben igyekszünk megkeresni a kiváltó okot, hiszen hosszú távon az esetek döntő többségében így tudunk teljes megoldást nyújtani az adott problémára. Mindeközben az aktuálisan zavaró tüneteket, problémát is kezeljük. Ezért az első találkozásra hosszabb időt szánunk (90 perc).:

  • Anamnézis felvétel- alapos beszélgetés az aktuális tünetekről, panaszokról. Mivel foglalkozik, milyen munka pozícióban kell eltölteni a munkaidőt? Végez-e rendszeres sport tevékenységet? Azt hogyan, milyen minőségben, milyen gyakorisággal? A korábbi kórelőzmények feltérképezésénél fontos információk keresése: korábbi műtétek, hegek, étkezési szokások, gyógyszerek, egyéb terápiák stb.
  • Leletek áttekintése, megbeszélése.
  • Állapotfelmérés, funkcionális vizsgálatok, neurodinamikai tesztek elvégzése.

A kezelések során számos terápiás módszert alkalmazunk a hagyományos gyógytorna elemeken kívül ezzel elősegítve a gyógyulási folyamatot és a fájdalmak csökkentését.

  • Neuro-Mozgáskorrekció
  • Fascia kezelés, fascia lazítás különféle eszközökkel (manuálisan, fascia késsel, köpöllyel, flossing-al, smr hengerrel),
  • Fájdalom terápia alkalmazása -FDM technika,
  • Viscerális terápia, belszervek és környezetük manuális kezelése,
  • Flossing, köpöly terápia alkalmazása.
  • Kinezio tape használata a kötőszöveti struktúrák lazítása miatt. Korreciós-, stabilizációs ragasztások. 
  • Mozgásprogram az aktuális problémára.
  • Videós gyakorlat rögzítése az otthoni tornához. (ez többnyire a páciens saját okos telefonjával történik)
  • Tanácsadás munkahelyi ergonómiára, életmódra, edzésprogramra


További információk a manuálisan végzett kezesésekről:

  • FDM Fájdalom terápia: Igen sok mozgásszervi elváltozás és megbetegedés válik az FDM-mel kezelhetővé, amiket az eddigi terápiák lassú eredményekkel orvosoltak. Éppen emiatt alkalmazzák az FDM-et sportolói körökben, ahol a regenerációban minden egyes nap számít. A testbeszéden keresztül a terapeuta azonnal felismeri, mely manuális technika tud segítséget nyújtani a páciensnek. Elsősorban tehát izom- és ízületi bántalmakra alkalmazzuk. Az FDM kezelés után nagyon fontos a házi feladat: mozgatás, esetleg önmasszázs, nyújtás stb. A kezelés a sok esetben fájdalmas, viszont a páciensek a siker miatt kérni fogják a kezelést az első eredmények után. További információ: https://www.fdm.hu
  • Egyéni gyógytorna kezelés:Műtét utáni rehabilitációs programok, reumatikus kórképek kezelése. Az egyéni kezelések egy alapos állapotfelmérés után, személyre szabottan történnek, különböző speciális technikák, eszközök alkalmazásával.
  • Flossing terápia: A gyógytorna kezelések remek kiegészítője a flossing. Különböző erősségű gumiszalagok segítségével javítani tudjuk a sérült terület keringését, csökkenteni tudjuk a duzzanat, ödéma mértékét, mobilizáljuk a kötőszövetet.
  • Köpöly terápia: A régi hagyományú terápiás harangok manapság is nagy segítséget nyújtanak a mozgásterapeutáknak. Ha a kötőszövet mobilizációja, keringésfokozás, fájdalomcsillapítás, mozgástartomány növelés a cél, a köpöly gyorsan ad eredményt.
  • Neuro-mozgáskorrekció: A Neuro-mozgáskorrekció egy kifinomult neurológiai alapú kereső és korrigáló technika, mely az emberi test működését segíti. Vizuális és egyéb hatások (pl. simítás, fény, nyomás stb.) segítségével a szakember képes észlelni és kezelni azokat a receptor diszfunkciókat, amelyek a fájdalom vagy a mozgáskorlátozás kiváltó okai lehetnek. A receptorok speciális sejtek, vagy idegvégződések csoportja, amelyek észlelik a környezet változását, és adott szenzoros ingerekre adott válaszként felküldik az új információt az agyba. Az új információ átvétele és értelmezése után az agy döntést hoz, és utasításokat küld meghatározott izmoknak, hogy összehúzódjanak vagy ellazuljanak a kívánt vagy szükséges mozgás létrehozása érdekében. Ezeknek a receptoroknak a normális működését sérülések, műtétek és/vagy környezeti stresszhatások megváltoztathatják, ami hiperaktívvá teszi őket. Ezeknek a receptoroknak a kóros jelátvitele befolyásolja az agy által adott izmoknak küldött utasításokat, és ezek működésképtelenné teszik ezeket. Amint az izmok elveszítik az optimális működési módot, kellemetlen érzés, fájdalom és/vagy mozgáskorlátozás következik be. A foglalkozáson a szakember képeket és manuális izomtesztet használ, hogy feltárja a tünetekhez vezető diszfunkciót, és meghatározza az érintett diszfunkciós kört. Miután világossá válik, hogy milyen típusú szenzoros receptor felelős a mozgászavarért, a szakember képekkel és specifikus szenzoros ingerrel nyugtatja a receptor aktivitását, és ezáltal megváltoztatja az érintett izom(ok) diszfunkcionális tónusát. Mivel a kompenzációs minták nagyon összetettek lehetnek, és számos anatómiai struktúrát érintenek, ez a technika (bármennyire is kísértetiesnek tűnik elsőre) gyakran a globális újra beállítás leggyorsabb útjának bizonyul. Egyes esetekben gyakorlatok életmódbeli tanácsokat adnak a terapeuták izomfunkciók további javítása érdekében.



In our physiotherapy treatments, we always start with a conversation to get to know the patient who comes to us, their acute or chronically present pains. Then we can consider the problem comprehensively. We always try to identify the the original cause of the pain, as in the vast majority of cases, this is how we can provide a complete solution to the problem in the long term. Meanwhile, we also address the currently troubling symptoms and issues. That's why we allocate more time for the first meeting (90 minutes).

  • History taking - a thorough conversation about current symptoms and complaints. What do you do, what kind of work position do you have to spend your working hours in? Do you engage in regular sports activities? If so, how, at what quality, and how frequently? It is important to search for key information during the exploration of past medical history: previous surgeries, scars, eating habits, medications, other therapies, etc.
  • Review and discussion of test results.
  • Assessment of condition, functional examinations, and performance of neurodynamic tests.

During treatments, we apply various therapeutic methods in addition to traditional physiotherapy elements, thereby promoting the healing process and reducing pain.

  • Neuro-Movement Correction 
  • Fascia treatment, fascia release using various tools ( fascia knife, cupping, flossing, SMR roller)
  • Application of pain therapy - FDM technique
  • Visceral therapy: manual treatment of internal organs and their surroundings 
  • Application of flossing, cupping therapy 
  • Use of Kinesio tape for relaxation of connective tissue structures. Corrective and stabilizing taping
  • Exercise program tailored to the current problem. Recording of exercise videos for home exercises (usually done with the patient's own smartphone) 
  • Advice on workplace ergonomics, lifestyle, and exercise programs.
Készítsd el weboldaladat ingyen!